Diese Webseite verwendet Cookies und das Webanalyse- Tool Piwik. Wenn Sie durch unsere Seiten surfen, erklären Sie sich hiermit einverstanden. Eine Widerspruchsmöglichkeit gibt es hier.

Hinweis schliessen
 

Metanavigation - Service-Menue

Suche

A   A   A
Die Repräsentanz des Freistaats Bayern in der Tschechischen Republik.

Akce

 • Propojení české a bavorské tradice loutkářství
  Augsburger Puppenkiste in Prag. / Augsburger Puppenkiste v Praze.vergrößernNa pozvání Bavorského zastoupení hostovalo v Praze dne 1.3.2018 známé bavorské loutkové divadlo Augsburger Puppenkiste, které v tomto roce slaví své sedmdesátileté výročí. Ve spolupráci s Německou školou v Praze a Německým velvyslanectvím byla uspořádána tři vystoupení. V Německé škole se konala dvě představení s názvem „Urmels große Reise“, která potěšila přibližně 300 dětí. Večer vystoupila augšpurská skupina Augsburger Puppenkiste na Německém velvyslanectví před dospělým publikem. K vidění byl výběr z kabaretního programu divadla z uplynulých desetiletí. Dalším významným bodem večera bylo vystoupení nejznámějšího českého loutkového divadla Spejbl a Hurvínek.
  Společné vystoupení obou souborů zdařile propojilo českou a bavorskou loutkovou tradici. Fotky z akce.
 • Die Zuschauer verfolgen den Film „Todeszug in die Freiheit“. / Diváci sledují snímek „Vlak smrti na cestě za svobodou“ © Deutsche Botschaft PragvergrößernČeská premiéra filmu „Vlak smrti na cestě za svobodou“Dne 14.02.2018 uvedlo Bavorské zastoupení v Praze společně s Německým velvyslanectvím a Památníkem koncentračního tábora Flossenbürg premiéru filmu „Vlak smrti na cestě za svobodou“. Dokumentární snímek Andrey Mocellin a Thomase Muggenthalera, který vznikl na zadání Bavorského rozhlasu, vypráví příběh o transportu s vězni z koncentračního tábora v posledních válečných dnech roku 1945: Vlak s několika tisíci vězni směřoval z pobočky koncentračního tábora Flossenbürg v Litoměřicích do Mauthausenu. Přesto se stal vlak jedoucí napříč tehdejším Protektorátem Čechy a Morava symbolem lidskosti. V několika českých obcích podél trasy pomáhali obyvatelé vězňům, kteří se těsnili ve vagónech, spontánně i organizovaně poskytnutím potravin a léků. Zhruba 1.500 lidí se přitom podařilo osvobodit.Premiéry na Německém velvyslanectví v Praze se zúčastnilo vedle pořadatelů a obou režisérů na 100 hostů, mezi nimiž byli také přeživší koncentračních táborů a lidé, kteří vězňům v roce 1945 pomáhali. Po prezentaci filmu následovala diskuse s autory filmu, kterou moderoval Tomáš Jelínek, Ph.D., a do níž se zapojili také historici a pamětníci.
 • Europaministerin Dr. Beate Merk begrüßt die Gäste des Neujahrsempfangs in der Repräsentanz des Freistaats Bayern in Prag.vergrößernDne 11. ledna 2018 pořádala bavorská ministryně pro evropské záležitosti Dr. Beate Merk Novoroční recepci na Zastoupení Svobodného státu Bavorsko v České republice. Jako čestný host vystoupil český státní tajemník pro evropské záležitosti, Aleš Chmelař. Recepce se zúčastnilo přes 100 aktérů česko-bavorské spolupráce činných v oblasti politiky, hospodářství, kultury a veřejného života, zejména zástupci komunální spolupráce. Před samotnou recepcí přivítala paní ministryně Dr. Merk koledníky Pražských německých obcí.
Info Einstellung
Youtube Aktivierung

Wenn Sie das Feld durch einen Klick aktivieren, werden Informationen an den Betreiber von YouTube übertragen. Nach Setzen des Häkchens können alle Videos dauerhaft ohne nochmalige Aktivierung abgerufen werden. Durch Entfernen des Häkchens können Sie die dauerhafte Aktivierung wieder deaktivieren.

Aktivierung erforderlich

Durch das Klicken auf dieses Video werden in Zukunft Youtube-Videos auf www.bayern.de eingeblendet. Wir möchten Sie darauf hinweisen, dass nach der Aktivierung Daten an Youtube übermittelt werden. Sie können mit einem Klick dauerhaft das Abspielen aktivieren oder im Datenschutzschalter rechts die Aktivierung auch dauerhaft wieder rückgängig machen.

Weitere Informationen

Dauerhafte Aktivierung

Novoroční recepce 2018 v bavorském zastoupení v Praze
 • Von links: Herr Barton, Herr Rill, Frau Novakova, Herr Vickers und Herr Fuchsenthaler im Haus der MinderheitenvergrößernBavorsko a Čechy – Pospolitost v dějinách
  Zastoupení Svobodného státu Bavorsko v České republice pořádalo dne 12.12.2017 společně se Sudetoněmeckou kanceláří v Praze, Spolkem Němců a přátel německé kultury a Německým velvyslanectvím přednášku na téma „Bavorsko a Čechy – Pospolitost v dějinách“. Jako referent vystoupil historický publicista Bernd Rill.
  Bernd Rill, rodák z bavorského Regensburgu, vystudoval práva a historii v Erlangenu. Již od svých studijních let se intenzivně zabývá historickými událostmi ve střední Evropě. Přítomným hostům podal velice informativní průřez historií Bavorska a Čech sahající od 6. století až k otevření Bavorského zastoupení v Praze v roce 2014.
 • Autorenlesung mit Břetislav Ditrych und Friedrich Brandl. / Autorské čtení s Břetislavem Ditrychem a Friedrichem Brandlem.vergrößernDne 7. prosince pořádalo Zastoupení Svobodného státu Bavorsko v České republice společně s Pražským literárním domem autorů německého jazyka autorské čtení s Břetislavem Ditrychem a Friedrichem Brandlem. Na společném čtení v českém a německém jazyce byl představen básnický soubor Hořce voní arnika – jiná Šumava / Bitter duftet Arnika – der andere Böhmerwald. Pražský literární dům byl v tento večer plně obsazen.
 • Divočina bez hranic Šumava, Bavorský les – pro stejné prastaré pohoří ve střední Evropě existují různá pojmenování, v závislosti na daných kulturních, geografických nebo historických souvislostech. Podél hlavního hřebene vede státní i jazyková hranice mezi Českou republikou a Německem, hřeben od sebe odděluje povodí Vltavy a Dunaje. Krajiny Národních parků Šumava a Bavorský les jsou příbuzné, ale nikoli totožné. Národní parky se vyznačují lesem, který se může vyvíjet přirozeně a bez zásahů člověka, který nám překvapivým způsobem stále nanovo připomíná pomíjivost, tvořivost a nezávislost přírody. Zatímco dříve se nefalšovanou divokou přírodou nechávali inspirovat spisovatelé, skladatelé nebo sklenáři, dnes poskytuje krajina lidem hledajícím odpočinek bohatý a strhující přírodní zážitek. Zastoupení Svobodného státu Bavorsko v České republice Vás srdečně zve na společnou výstavu Národních parků Šumava a Bavorský les do galerie Bavorského zastoupení, Michalská 12, 110 00 Praha 1. Na výstavě Divočina bez hranic se seznámíte se zajímavými tématy týkajícími se šumavské přírody. Témata přitom sahají od tetřevů přes houby až k pralesům.Výstavu můžete navštívit  do konce dubna od pondělí do pátku mezi 9:00 a 12:00 h a mezi 14:00 a 16:00 h (vyjma bavorských a českých svátků), vstup je zdarma. Mezi vánočními svátky a Novým rokem bude galerie zavřená. Skupinové návštěvy a návštěvy mimo výše uvedené otevírací hodiny jsou možné po předešlé domluvě prostřednictvím emailu: prag@stk.bayern.de nebo telefonicky: +420 277 010 100.
 • Das Filmfest 2017vergrößern Letos se konal již dvanáctý ročník festivalu německy mluvených filmů DAS FILMFEST, a to od 18.10. do 22.10.2017 v Praze a od 30.10. do 2.11.2017 v Brně. Podporu mu zajistilo také Zastoupení Svobodného státu Bavorsko v České republice, které bylo stejně jako v minulém roce partnerem festivalu. Návštěvníci v Praze a Brně mohli zhlédnout na 40 různých filmů z Německa, Rakouska a Švýcarska. K vrcholům programu patřila letos také produkce „Vítejte u Hartmannů“, která získala mimo jiné Bavorskou filmovou cenu 2016 v kategoriích producent a publikum.
 • Dirndl und LederhosenvergrößernBavorské zastoupení bylo partnerem česko-bavorského festivalu Treffpunkt Plzeň 2017. Od pátku, 20.10. do neděle, 22.10. se areál Depo2015 proměnil ve stylu bavorské pivní zahrady, kde čeští a bavorští umělci nabídli návštěvníkům bohatý kulturní program. V rámci festivalu se představily mimo jiné hudební skupiny Big Band Convention Ostbayern, Jugendkapelle Nabburg a Trachtenkapelle Regensburg Stamm. K nahlédnutí byla společná výstava Unie výtvarných umělců Plzeň a Hornofalckého uměleckého spolku – Oberpfälzer Kunstverein Weiden.

 

 • Mittelalterliches Streitgespräch "Der Ackermann und der Tod". / Středověký disput „Oráč a Smrt“.vergrößernZastoupení Svobodného státu Bavorsko v České republice zvalo na středověký disput „Oráč a Smrt“. Scénické čtení se konalo v sobotu, 14. října 2017 ve 20 hodin v kostele Sv. Antonína na Praze 7. Oráč a Smrt je středověký disput mezi sedlákem, který přišel o ženu, a Smrtí. Dílo napsal kolem roku 1400 Jan z Teplé. Scénické čtení pořádal kulturní referent pro české země ve spolku Adalbert Stifter Verein ve spolupráci se Zastoupením Svobodného státu Bavorsko v ČR a dalšími partnery.
 • Dne 23. září 2017 uspořádalo Zastoupení Svobodného státu Bavorsko v ČR společně s Česko-německou obchodní a průmyslovou komorou jednodenní Oktoberfest na zahradě Břevnovského kláštera v Praze. Naražením sudu jej zahájila Bavorská státní ministryně Emilia Müller. Za slunného počasí si poté více než 1.600 návštěvníků vychutnalo hudební a kulinářské lahůdky, jakož i bohatý program pro děti. Bavorský životní styl a chuť oslavovat nalákaly do klášterní zahrady vedle aktérů bavorsko-českých vztahů z hospodářské, politické a společenské oblasti také četné rodiny s dětmi z Prahy a okolí a přiblížily tak Česko a Bavorsko.
Info Einstellung
Youtube Aktivierung

Wenn Sie das Feld durch einen Klick aktivieren, werden Informationen an den Betreiber von YouTube übertragen. Nach Setzen des Häkchens können alle Videos dauerhaft ohne nochmalige Aktivierung abgerufen werden. Durch Entfernen des Häkchens können Sie die dauerhafte Aktivierung wieder deaktivieren.

Aktivierung erforderlich

Durch das Klicken auf dieses Video werden in Zukunft Youtube-Videos auf www.bayern.de eingeblendet. Wir möchten Sie darauf hinweisen, dass nach der Aktivierung Daten an Youtube übermittelt werden. Sie können mit einem Klick dauerhaft das Abspielen aktivieren oder im Datenschutzschalter rechts die Aktivierung auch dauerhaft wieder rückgängig machen.

Weitere Informationen

Dauerhafte Aktivierung

Bavorský Oktoberfest 2017 v Praze
 • Frau Dr. Weronika Priesmeyer-Tkocz (EAB) fragt nach den Einkommensunterschieden. Paní Dr. Weronika Priesmeyer-Tkocz se informuje o rozdílech v příjmech.vergrößernBavorské zastoupení v Praze uspořádalo společně s českým think tankem AMO dne 30. března 2017 pódiovou diskuzi na téma Working Beyond the Border – Career Chances and Challenges in Czechia and Bavaria. V roli panelistů se diskuze zúčastnili Bernard Bauer, výkonný člen představenstva Česko-německé obchodní a průmyslové komory, Dr. Michael Moritz z Ústavu pro výzkum trhu práce a povolání Spolkové agentury práce, Oliver Schmitt, jednatel personální agentury Teamconsult, a Alena Tomišková, personalistka z firmy Siemens. Okolo 50 budoucích vedoucích pracovníků z Německa a Česka s nimi diskutovalo mimo jiné o pracovním trhu, rozdílech ve vzdělávacích systémech a nezbytných klíčových schopnostech v obou zemích. Akce se konala v rámci Czech-German Young Professionals Program a byla sponzorována Česko-německým fondem budoucnosti a Nadací Hannse Seidela. Fotky z akce.
 • Die Wanderausstellung „Die Widerstandsgruppe Weiße Rose“ in der Bayerischen Repräsentanz. / Putovní výstava „Odbojová skupina Bílá růže“ na Bavorském zastoupení.vergrößernZastoupení Svobodného státu Bavorsko v České republice a spolek Weiße Rose Stiftung e.V. zvaly na putovní výstavu Odbojová skupina Bílá růže na Zastoupení Svobodného státu Bavorsko v České republice.
  Za skupinou „Bílá růže“ se skrývalo pět studentů a jeden profesor mnichovské univerzity, kteří mezi červnem 1942 a únorem 1943 vyzvali německou společnost prostřednictvím letáků k odboji proti nacistické diktatuře.
  Výstava na Bavorském zastoupení byla veřejnosti zdarma přístupná do 3. srpna 2017 . Putovní výstavu v českém jazyce doprovází na své cestě Českou republikou spolek Antikomplex. Výstava vznikla za podpory Česko-německého fondu budoucnosti.
 • Herbert Pöhnl beim Votrag auf der Vernissage zur Fotoausstellung "Einen Moment bitte! Oder zwei?".vergrößernDo 03. března 2017 byla na Zastoupení Svobodného státu Bavorsko v České republice k vidění výstava fotografií „Okamžik prosím! Nebo dva?“. Portréty autorů Herberta Pöhnla a Johannese M. Haslingera ukazovaly setkání mezi lidmi z Bavorska a Čech. Hlavním motivem fotografií bylo překonávání hranic a vznik nového sousedství plného důvěry.
 • Staatsministerin Dr. Beate Merk (links) und der tschechische Kulturminister Daniel Herman (rechts) stehen vo der europäischen, tschechischen und bayerischen Flagge..vergrößernMinistryně pro evropské záležitosti Dr. Beate Merk přivítala dne 12. ledna 2017 na Zastoupení Svobodného státu Bavorsko v České republice dětské koledníky z Německé katolické a evangelické obce v Praze. Následně slavnostně zahájila Novoroční recepci 2017 na Bavorském zastoupení. Jako čestný host se recepce zúčastnil český ministr kultury Daniel Herman. Okolo 140 hostů činných v oblasti politiky, hospodářství i kultury, mezi nimi i početní aktéři česko-bavorské spolupráce a zástupci více než 80 partnerských měst a obcí z Čech i Bavorska využili tuto příležitost k dialogu.
 • MdL Karl Freller, Landtagspräsidentin Barbara Stamm und der stellvertretende Vorsitzende des Abgeordnetenhauses Jan Bartošek (v.l.n.r.). / Zleva: Karl Freller, Barbara Stamm, Jan Bartošek.vergrößernPředsedkyně Bavorského zemského sněmu Barbara Stamm a ředitel nadace Bavorská pamětní místa Karl Freller zavítali na svátek Všech svatých do Prahy. Navštívili zde mimo jiné Poslaneckou sněmovnu Parlamentu ČR a Bavorské zastoupení v Praze.
  Večeře, jež se při této příležitosti konala na Bavorském zastoupení, se jako čestní hosté zúčastnili místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Bartošek a český místopředseda vlády Pavel Bělobrádek.
  Ve svém proslovu zdůraznila předsedkyně Bavorského zemského sněmu Barbara Stamm: „Česká republika a Bavorsko společně mnoho dosáhly: na hospodářské úrovni, kde vznikla mimořádně úzká spolupráce, ale také na politické úrovni, kde došlo v uplynulých letech k výraznému zintenzivnění vztahů, což mě velice těší. Ke sblížení však došlo zejména na úrovni osobních vztahů lidí z České republiky a Bavorska. Tyto vztahy se prohlubují a stávají se čím dál srdečnější. Po desetiletích odloučení a nedůvěry jsme dnes nejen dobří sousedé, ale přátelé v srdci Evropy.“ Bližší informace k návštěvě předsedkyně Bavorského zemského sněmu (v německém jazyce).
 • Logo "Das Filmfestival - Festival deutschsprachiger Filme"vergrößernOd 19.10. do 23.10.2016 se v Praze konal Festival německy mluvených filmů DAS FILMFEST, od 31.10. do 3.11.2016 se festival přesunul do Brna. Zastoupení Svobodného státu Bavorsko v České republice bylo partnerem festivalu. Festival byl slavnostně zahájen ve středu 19.10. v kině Lucerna za přítomnosti bavorské herečky Rosalie Thomass, která získala za ztvárnění hlavní role ve filmu Pozdravy z Fukušimy Bavorskou filmovou cenu. Bavorsko vořilo letos důležitou součást festivalového programu: bylo zastoupeno hned několika filmy, které byly natočeny právě v Bavorsku nebo jež vznikly za bavorské podpory.

 

 

 • Logo DEPO2015vergrößernBavorské zastoupení bylo partnerem česko-bavorského festivalu Treffpunkt, který se konal od 13.10. do 15.10.2016 v Plzni. V areálu DEPO2015 si návštěvníci mohli užít bavorské sudové pivo, výstavu, promítání filmů, literární odpoledne a koncerty. Česko-bavorský festival nabídl průřez jak soudobou, tak tradiční bavorskou kulturou. Bavorské zastoupení umožnilo bavorskému jazzovému kytaristovi Andreasi Dombertovi na festivalu vystoupit.

 

 

 

 

 • Europaministerin Dr. Beate Merk, der Deutsche Botschafter, Dr. Arndt Freiherr Freytag von Loringhoven, und der Präsident des Senats des Tschechischen Parlaments, Milan ŠtěchvergrößernPřibližně 1000 hostů oslavilo dne 5. října na německém velvyslanectví v Praze Den německé jednoty. Partnerem slavnostní recepce byl Svobodný stát Bavorsko. Bavorská státní ministryně pro evropské záležitosti a regionální vztahy Dr. Beate Merk, německý velvyslanec Dr. Arndt Freiherr Freytag von Loringhoven a předseda Senátu Parlamentu České republiky Milan Štěch recepci společně zahájili. Bavorská státní ministryně Dr. Merk ve své řeči zdůraznila společné úsilí německé spolkové vlády a bavorské zemské vlády při budování dobrých vztahů s Českou republikou. Bavorský ministerský předseda Horst Seehofer zahájil novou éru přátelství Česka a Bavorska. Bavorsko účastníkům slavnostní recepce nabídlo mnohostranný hospodářský a kulturní program. V inovačním pavilonu, který se nacházel na zahradě velvyslanectví, představily bavorské firmy své technologické inovace. O dobrou náladu se postarali muzikanti hudebních kapel 4 Hinterberger Musikanten a Unterbiberger Hofmusik. Ve slavnostním stanu mohli hosté ochutnat kulinářské lahůdky a pivo z Bavorska či víno z Frank.
 • Vortragende im Haus der Minderheiten zum Vortrag „750 Jahre deutsch-jüdische Familien-Geschichten in Böhmen und Schwaben.vergrößernDne 13. září 2016 pořádalo Bavorské zastoupení v Praze přednášku s titulem „750 let německo-židovských rodinných historií v Čechách a ve Švábsku“. Jako přednášejícího se pořadatelům podařilo získat jednatele Židovského historického spolku v Augsburgu, pana Yehudu Shenefa. Ten se ve své přednášce zaměřil na méně známé aspekty společné historie německy mluvících Židů v Čechách a ve Švábsku.
 • Autor Friedrich Brandl (Mitte) bei seiner Lesung im Prager Literaturhaus deutschsprachiger Autoren.vergrößernZastoupení Svobodného státu Bavorsko v České republice a Pražský literární dům autorů německého jazyka pořádalo autorské čtení s Friedrichem Brandlem, na kterém autor četl mimo jiné ze své nejnovější básnické sbírky  (uprostřed mého zeleného ostrova).
 • Karl IV., König aus der Goldenen Wiege. / Karel IV. – Král ze zlaté kolébky.vergrößernDne 19. května uspořádalo Zastoupení Svobodného státu Bavorsko v České republice ve spolupráci se spolkem Goldene Straße e.V. vernisáž dvojjazyčné putovní výstavy o Karlu IV. – Králi ze zlaté kolébky. Bavorské zastoupení přivítalo více než 100 hostů, kteří si připomněli význam Karla IV., jednoho z nejvšestrannějších panovníků české, bavorské a evropské historie.
  Putovní výstava byla součástí doprovodného programu Česko-bavorské zemské výstavy.

 

 

 • Teilnehmer der Podiumsdiskussion zum Thema Erinnerungskultur in der Repräsentanz des Freistaats Bayern in Prag.vergrößernZastoupení Svobodného státu Bavorsko v České republice, Hanns-Seidel-Stiftung a Antikomplex uspořádaly společně dne 11. února odbornou diskuzi a představení knihy na téma vzpomínkové kultury Diskuze se zúčastnili autoři knihy Prof. Dr. Marita Krauss, Prof. Dr. Sarah Scholl-Schneider a Matěj Spurný, Ph.D. Večer moderoval Mgr. Ondřej Matějka.
 • 22. ledna 2016 uspořádal Tandem, koordinačním centrem česko-německé výměny mládeže, spolu se Zastoupením své závěrečné setkání k přeshraničnímu tématu zdravého životního stylu mladistvích.
 • Staatsministerin Dr. Beate Merk bei ihrer Rede.vergrößernBavorská státní ministryně Dr. Beate Merk přivítala 7. ledna 2016 u příležitosti Novoroční recepce na Bavorském Zastoupení v Praze skupinu dětských koledníků z německé katolické obce v Praze. Následně navštívilo Novoroční recepci okolo 150 hostů z oblasti politiky, ekonomiky i kultury, mezi nimi i početní aktéři česko-bavorské spolupráce a zástupci partnerských měst a obcí z Čech i Bavorska.

 

 

 

 • Dne 14. prosince 2015 uspořádalo Bavorské zastoupení společně s Hanns-Seidel-Stiftung rozhovor o přeshraničních tématech s panem Dr. Hansem-Peterem Friedrichem, MdB. MdB Dr. Hans-Peter Friedrich (Mitte) zu Besuch in der Bayerischen Repräsentanz in Prag.vergrößernMístopředseda frakce CDU/CSU ve Spolkovém sněmu a bývalý spolkový ministr vnitra se vyjádřil krom jiného k přeshraničním aspektům dopravní, uprchlické a evropské politiky v Česku, Německu a Bavorsku. Následovala živá diskuze se zástupci politiky, církve, hospodářství a nadací v Praze.

 

 

 

 

 • Pódiovou diskusi „Moderní přímá demokracie“, kterou dne 13. října 2015 pořádalo Zastoupení společně se švýcarským velvyslanectvím na půdě Univerzity Karlovy, navštívilo kolem 80 hostů.
 • Zastoupení uspořádalo dne 3. října 2015 v rámci oslav 25 let pražského Goethe-Institutu bavorskou snídani s bílou klobásou. Úřadující bavorská Královna bílých klobás referovala o Snídani po Bavorsku s bílou klobásou v rámci oslav 25 let Goethe-Institutu v Praze.vergrößerntradici a kultuře bílé klobásy a pozdravila společně s řediteli Zastoupení a Goethe-Institutu kolem 200 hostů. Tradiční bavorská snídaně s bílou klobásou a pšeničným pivem vyvolala značný pozitivní ohlas.

 

 

 

 • Dne 23. září se na Zastoupení konal koncert strunné hudby souboru ZitherRausch. Půvabné bavorské umělkyně plné temperamentu a citu zprostředkovaly návštěvníkům hudební cestu z Chorvatska přes Bavorsko až do Chile. Soubor lidové hudby získal v roce 2013 cenu „Zlatá citera.“ Hned vzápětí nadchl při dvou vystoupeních publikum na festivalu Mitte Europa 2014.
 • Skvělá bavorská atmosféra a příjemné počasí přilákaly přes 1300 návštěvníků na Oktoberfest, který se konal v neděli 20. září na louce u Břevnovského kláštera. Vypilo se na 1000 litrů bavorského piva z tradičních tupláků a snědlo se 1800 preclíků. O hudební doprovod se postarala mnichovská kapela Gaudiblosn. Mezi hosty byli významní zástupci česko-německého hospodářského, politického a společenského života a mnoho Pražanů. Oktoberfest 2015 v Praze uspořádala Česko-německá obchodní a průmyslová komora (ČNOPK) společně se Zastoupením Svobodného státu Bavorsko v ČR.
 • V souvislosti s chystanou společnou česko-bavorskou zemskou výstavou 2016 uspořádalo Bavorské zastoupení ve spolupráci s Domem bavorské historie, Národní galerií v Praze a Sudetoněmeckou kanceláří v Praze dne 9. září 2015 přednášku na téma „Karel IV. – vladař s náboženskou motivací“ s následnou diskuzí a recepcí.
 • Pozvání paní státní ministryně Dr. Beate Merk na První letní slavnost Bavorského zastoupení v červenci 2015 přijalo celkem 190 hostů. K zástupcům bavorské a české reprezentace z politické, ekonomické i společenské oblasti, kteří vedli zajímavé rozhovory v příjemném prostředí, patřili místopředseda vlády Pavel Bělobrádek a ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.
Info Einstellung
Youtube Aktivierung

Wenn Sie das Feld durch einen Klick aktivieren, werden Informationen an den Betreiber von YouTube übertragen. Nach Setzen des Häkchens können alle Videos dauerhaft ohne nochmalige Aktivierung abgerufen werden. Durch Entfernen des Häkchens können Sie die dauerhafte Aktivierung wieder deaktivieren.

Aktivierung erforderlich

Durch das Klicken auf dieses Video werden in Zukunft Youtube-Videos auf www.bayern.de eingeblendet. Wir möchten Sie darauf hinweisen, dass nach der Aktivierung Daten an Youtube übermittelt werden. Sie können mit einem Klick dauerhaft das Abspielen aktivieren oder im Datenschutzschalter rechts die Aktivierung auch dauerhaft wieder rückgängig machen.

Weitere Informationen

Dauerhafte Aktivierung

První letní slavnost Zastoupení Svobodného státu Bavorsko v Praze
 • V červnu 2015 byla na Bavorském zastoupení zahájena konference historiků s názvem „Česko a Bavorsko. Konfrontace a srovnání“.
 • V květnu a červnu 2015 byly v prostorách Bavorského zastoupení vystaveny fotografie norimberské umělkyně Sabine Richter. Na závěr výstavy pod názvem „Němá řeč – Die stumme Sprache“ byli všichni zájemci pozváni na Bavorské zastoupení na diskuzi s umělkyní.
 • V květnu 2015 hovořil na Bavorském zastoupení státní tajemník pro hospodářství Franz Josef Pschierer s českým náměstkem ministra dopravy Rudoleckým v rámci Česko-německého dopravního fóra.
 • Státní ministr Dr. Ludwig Spaenle a český ministr kultury Daniel Herman podepsali v květnu 2015 společné  Česko-bavorské memorandum o spolupráci v oblasti kultury.
Info Einstellung
Youtube Aktivierung

Wenn Sie das Feld durch einen Klick aktivieren, werden Informationen an den Betreiber von YouTube übertragen. Nach Setzen des Häkchens können alle Videos dauerhaft ohne nochmalige Aktivierung abgerufen werden. Durch Entfernen des Häkchens können Sie die dauerhafte Aktivierung wieder deaktivieren.

Aktivierung erforderlich

Durch das Klicken auf dieses Video werden in Zukunft Youtube-Videos auf www.bayern.de eingeblendet. Wir möchten Sie darauf hinweisen, dass nach der Aktivierung Daten an Youtube übermittelt werden. Sie können mit einem Klick dauerhaft das Abspielen aktivieren oder im Datenschutzschalter rechts die Aktivierung auch dauerhaft wieder rückgängig machen.

Weitere Informationen

Dauerhafte Aktivierung

Česko a Bavorsko: prohloubení kulturní spolupráce
 • Bavorské zastoupení bylo partnerem Bavorských kulturních dnů v rámci akce Plzeň evropské město kultury v dubnu 2015. Bavorský filmový večer v Plzni navštívilo více než 200 osob. Na závěrečnou akci kulturních dnů se do Plzně sjelo více než 10.000 zájemců.
 • Státní ministr Joachim Herrmann hovořil v dubnu 2015 se svým českým protějškem ministrem dopravy Danem Ťokem a zástupci bavorských hospodářských kruhů o dopravním spojení mezi Českem a Bavorskem.
Info Einstellung
Youtube Aktivierung

Wenn Sie das Feld durch einen Klick aktivieren, werden Informationen an den Betreiber von YouTube übertragen. Nach Setzen des Häkchens können alle Videos dauerhaft ohne nochmalige Aktivierung abgerufen werden. Durch Entfernen des Häkchens können Sie die dauerhafte Aktivierung wieder deaktivieren.

Aktivierung erforderlich

Durch das Klicken auf dieses Video werden in Zukunft Youtube-Videos auf www.bayern.de eingeblendet. Wir möchten Sie darauf hinweisen, dass nach der Aktivierung Daten an Youtube übermittelt werden. Sie können mit einem Klick dauerhaft das Abspielen aktivieren oder im Datenschutzschalter rechts die Aktivierung auch dauerhaft wieder rückgängig machen.

Weitere Informationen

Dauerhafte Aktivierung

Státní ministr Herrmann na návštěvě v Praze
 • Na Novoroční recepci v lednu 2015 přivítala evropská ministryně Dr. Beate Merk na Bavorském zastoupení 130 účastníků česko-bavorské spolupráce a regionálních partnerství.
Info Einstellung
Youtube Aktivierung

Wenn Sie das Feld durch einen Klick aktivieren, werden Informationen an den Betreiber von YouTube übertragen. Nach Setzen des Häkchens können alle Videos dauerhaft ohne nochmalige Aktivierung abgerufen werden. Durch Entfernen des Häkchens können Sie die dauerhafte Aktivierung wieder deaktivieren.

Aktivierung erforderlich

Durch das Klicken auf dieses Video werden in Zukunft Youtube-Videos auf www.bayern.de eingeblendet. Wir möchten Sie darauf hinweisen, dass nach der Aktivierung Daten an Youtube übermittelt werden. Sie können mit einem Klick dauerhaft das Abspielen aktivieren oder im Datenschutzschalter rechts die Aktivierung auch dauerhaft wieder rückgängig machen.

Weitere Informationen

Dauerhafte Aktivierung

Novoroční recepce na Bavorském zastoupení v Praze